Vyšetřování teroristických útoků v Londýně pokračuje

Italské ministerstvo spravedlnosti obdrží pravděpodobně už dnes z Velké Británie dokumentaci pro evropský zatykač na sedmadvacetiletého Hamdího Issaka. Tohoto muže považuje policie za jednoho ze čtyř teroristů, kteří se 21. července pokusili o atentáty v londýnské městské hromadné dopravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští policisté střeží stanici metra Stockwell v jižním Londýně | Zdroj: ČTK

Hamdí Issak byl zatčen v Římě v pátek. Je vězněn ve zvláštní, nepřetržitě střežené cele v římské věznici bez televize, bez tisku, zcela izolován od okolního světa. Podle jeho obhájkyně si nepřeje být vydán do Velké Británie

Ve vězení skončil také Hamdího bratr Ramzi, který ho ukryl po příjezdu do Itálie a další bratr Falti. Ten žije v severní Itálii. Falti Issak byl zatčen po dlouhém výslechu a obviněn, že úmyslně skryl a zničil dokumenty důležité pro další vyšetřování.

Britská policie zatím stále pokračuje ve vyšetřování londýnských teroristických útoků. V souvislosti s nezdařenými atentáty z 21. července už zatkla celkem 17 lidí. Podle agentury Reuters jde o největší operaci londýnské policie od druhé světové války.

Včera policie v jižní Anglii zadržela další podezřelé. V televizi BBC to upřesnil Geof Wiliams z policie v Sussexu: "Prohledali jsme dvě adresy a zatkli jsme sedm lidí, šest mužů a jednu ženu. Pak byli podrobeni výslechu na policejní stanici v Sussexu."

Vědunka Lunardi, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme