Vyšetřovatelé atentátu na Harírího se sešli s libanonským prezidentem

Členové vyšetřovací komise atentátu na libanonského expremiéra Rafíka Harírího se setkali s libanonským prezidentem Emilem Lahúdem. Podle mluvčího prezidentského úřadu nešlo o výslech. Libanonský prezident předložil vyšetřovatelům všechny údaje, které měl v souvislosti s atentátem na expremiéra Harírího k dispozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libanonský prezident Emil Lahúd | Foto: AFP

Jak uvedl prezidentův poradce, vyšlo najevo, že telefonáty, které měl v den atentátu letos 14. února uskutečnit jeden z podezřelých na mobilní telefon libanonského prezidenta, vůbec neproběhly. Podezřelý z účasti na atentátu volal údajně na telefon prezidentova syna, který je poslancem parlamentu, a to až odpoledne po tragickém incidentu. Ale prezidentův syn nebyl k dispozici a nemluvil s ním, ani jej nezná.

Poradce libanonského prezidenta Rafík Šalála v rozhovoru pro arabské vysílání britského rozhlasu BBC naznačil, že obvinění jsou vykonstruovaná a že bývalý pracovník syrské zpravodajské služby Siddík ve své výpovědi lhal. Prezidentský úřad vyzval k jeho vydání z Francie do Libanonu, kde by měl stanout před libanonským soudem.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme