Vyšetřovatelé jsou si prý téměř jisti, že na záznamu z airbusu je slyšet explozi bomby

Vyšetřovatelé pádu ruského letadla v Egyptě jsou si prý "na 90 procent" jisti, že zvuk, který je slyšet v poslední vteřině záznamu z černých skříněk, je exploze způsobená bombou. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na jednoho ze členů vyšetřovacího týmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky ruského airbusu v egyptské poušti stále ohledávají vyšetřovatelé | Zdroj: Reuters

Ten ale zároveň podotkl, že stále není jasné, zda jde o teroristický útok. Pořád se prý pracuje také s verzí, že se stroj mohl zřítit v důsledku výbuchu motoru.

V troskách letadla, které se před týdnem zřítilo na Sinajském poloostrově, zahynulo 224 lidí.

Tuto sobotu se objevila informace, že egyptské úřady v souvislosti s tragédií kontrolují záznamy z kamer na letišti v Šarm aš-Šajchu a pátrají po jakékoli podezřelé aktivitě. Rovněž vyslýchají letištní personál, který přišel do styku se zříceným strojem.

Jak poznamenaly světové tiskové agentury, jde o vůbec první náznak, že i egyptské úřady by se mohly domnívat, že na pádu letadla se někdo podílel.

Letadlo spadlo necelou půl hodinu po startu z Šarm aš-Šajchu. Rusko i Egypt zatím odmítaly spekulovat o příčinách katastrofy, ale britští a američtí představitelé se domnívají, že mohlo jít o teroristický útok, při kterém explodovala bomba umístěná v zavazadlovém prostoru.

Z Egypta už se vrátilo 11 tisíc ruských turistů, další desetitisíce na odlet čekají

Číst článek

Sinaj - letecké neštěstí | Foto: Český rozhlas

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme