Vyšetřovatelé mají data z černé skříňky zříceného airbusu. Detektory zaznamenaly kouř

Egyptští vyšetřovatelé získali data z černé skříňky zříceného letadla společnosti EgyptAir. Údaje potvrzují už dříve známou informaci, že detektory před pádem stroje zaznamenaly kouř na palubě. Příčiny neštěstí se nadále vyšetřují. Ve hře může být jak technická závada, tak i teroristický útok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus společnosti EgyptAir se v květnu zřítil do Středozemního moře (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Podle předběžných informací zaznamenalo zařízení průběh celého letu,“ oznámila egyptská vyšetřovací komise.

Trosky z přední části letadla podle expertů naznačují poškození stroje v důsledku vysokých teplot.

Pátrací týmy v polovině června vyzvedly z moře dvě černé skříňky. Jedna zaznamenávala technické parametry letu, druhá hovory posádky v kokpitu. Obě však byly poškozené, proto je vyšetřovatelé poslali do Francie na opravu.

První zařízení zaznamenávající technické parametry se následně vrátilo zpět do Káhiry a právě z něj vyšetřovatelé data získali. Druhá skříňka se zápisem konverzace v pilotní kabině je dosud ve Francii.

Květnový let egyptské společnosti EgyptAir z Paříže do Káhiry nepřežil nikdo z 66 lidí na palubě. Airbus A320 se zřítil do Středozemního moře krátce poté, co opustil řecký vzdušný prostor.

Pilot stroje se hlásil naposledy, právě když vzdušný prostor opouštěl. O žádných potížích se ale nezmínil. Spekulace o možném teroristickém útoku nepotvrdila žádná skupina, která by se k akci přihlásila.

ČRo, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme