Chorvatsko 0:0 Brazílie

Vyšetřovatelé nabízejí miliony rublů za odhalení vrahů Němcova

Ruští vyšetřovatelé vypsali odměnu za informaci vedoucí k odhalení vraha či vrahů opozičního politika Borise Němcova. Nabízejí tři miliony rublů, v přepočtu asi 1,2 miliony korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatelé u těla zavražděného opozičního politika Borise Němcova | Zdroj: Reuters

"Anonymita všech informátorů je zaručena a kromě toho jsou operativci (...) připraveni vyplatit velkou odměnu ve výši tří milionů rublů za cennou informaci," citovala agentura TASS z vyjádření vyšetřovatelů.

Současně zveřejnila telefonní čísla, na kterých se lze s operativním štábem vyšetřování spojit.

Moskvu zaplavily nápisy ‚Já jsem Boris‘. Lidé vzpomínají na Němcova

Číst článek

Někdejší reformátorský místopředseda ruské vlády z 90. let byl zastřelen v pátek v noci nedaleko Kremlu. Vrah na něj spustil palbu v okamžiku, kdy se s třiadvacetiletou ukrajinskou modelkou Hannou Duryckou vracel z večeře v restauraci Bosco v obchodním domě GUM do svého bytu za řekou Moskvou. Na místě vraždy kriminalisté nalezli šest nábojnic - čtyři kulky zasáhly politika, jeho společnice vyvázla bez zranění.

Pachatel podle vyšetřovatelů uprchl v bílém autě, které se později našlo nedaleko místa činu. Podle nově zveřejněných záznamů bezpečnostní kamery vůz na chvíli zastavil na mostu, kde Němcov zemřel. Kvalita záznamu je nízká, objevila se ale teorie, že tam střelec už předtím byl schovaný a na Němcova čekal.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme