Vyšetřovatelé našli i druhou černou skříňku ze zříceného egyptského letadla

Egyptští vyšetřovatelé našli ve Středozemním moři i druhou černou skříňku letounu společnosti Egyptair, který se 19. května zřítil za letu z Paříže do Káhiry. Oznámil to tým egyptských vyšetřovatelů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letoun společnosti Egyptair zmizel z radarů na cestě z Paříže a do Káhiry

Letoun společnosti Egyptair zmizel z radarů na cestě z Paříže a do Káhiry | Zdroj: Reuters

Ve čtvrtek skupina oznámila nalezení první skříňky, která v kokpitu stroje zaznamenávala hovory posádky. Teď se našla i skříňka s označením FDR, která zaznamenává všechny technické parametry letu. Stejně jako první byla i tato rozbitá, ale nejdůležitější část s pamětí se zachránila.

Analýza hovorů a údajů o letu by měla vnést světlo do příčin katastrofy, při které zahynulo všech 66 lidí na palubě egyptského Airbusu A320. Trosky havarovaného letounu byly objeveny mezi řeckým ostrovem Kréta a egyptským pobřežím a jsou rozptýlené do několika míst.

Hlavní místa dopadu se už podařilo najít. Loď také vylovila první úlomky letadla a vyšetřovatelé už mají i podmořské fotografie vraku a všechno analyzují.

Podle jednoho z vyšetřovatelů, který pracoval i na objasňování teroristického útoku na letadlo v Lockerbie, snímky naznačují, jako by airbus začal v přední části hořet. Takové poškození údajně vypadá velmi odlišně od výbuchu bomby.

K odpovědnosti za pád letadla se nepřihlásila žádná teroristická skupina. O možném útoku teroristů se ale stále spekuluje, vyloučit nelze ani chybu posádky.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme