Vyšetřovatelé podezírají další 2 Libyjce z atentátu na letadlo nad Lockerbie

Skotská prokuratura chce vyslechnout další dva Libyjce podezřelé z atentátu na letadlo nad obcí Lockerbie v roce 1988. Za pumový útok na stroj společnosti Panam dostal v minulosti doživotní trest jiný Libyjec Abdelbaset Midžrahí. O jeho vině i o pozadí útoku existují dodnes pochybnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbuzní obětí na hřbitově v Lockerbie | Zdroj: Reuters

O očištění Midžrahího, který zemřel v roce 2012 po předčasném propuštění do rodné Libye, usilují dodnes paradoxně někteří příbuzní obětí. Snaží se zjistit, kdo stál za útokem na Vánoce 1988. Ten o život připravil 270 lidí.

Skotští vyšetřovatelé teď mají pocit, že se dostali na stopu dalším dvěma pachatelům, kteří měli údajně atentát připravit spolu s Midžrahím.

Skotská prokuratura už spolu s americkou FBI požádala libyjské úřady o možnost vyslechnout dvojici podezřelých přímo v Tripolisu.

Skotské úřady nechtějí identitu podezřelých prozradit. Spekuluje se o tom, že je mezi nimi švagr někdejšího libyjského vůdce Muammara Kaddáfího.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme