Vyšetřovatelé: Schumacher upadl těsně vedle sjezdovky, rychlost byla přiměřená

Sedminásobný mistr světa F1 Michael Schumacher se vážně zranil při lyžování, když se úmyslně pohyboval mimo vyznačenou sjezdovku, která byla řádně upravena a zřetelně oddělena od neupravené části. Oznámili to na tiskové konferenci v Albertville policejní vyšetřovatelé. Příčinou nehody nebyly podle nich vadné lyže ani nepřiměřená rychlost. Podle prokurátora není možné určit, proč Schumacher ztratil rovnováhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Schumacher na archivním snímku z roku 2004 | Zdroj: Reuters

Michael Schumacher se podle vyšetřovatelů těsně před pádem na lyžích pohyboval několik metrů od značené sjezdovky.

„Pan Schumacher jel po sjezdovce, dostal se na křižovatku mezi červenou a modrou sjezdovku a pokračoval po levé straně červené. A poté se dostal mimo značenou a upravenou sjezdovku. Po ní pokračoval, pohyboval se 3 až 6 metrů od značené sjezdovky,“ prohlásil prokurátor Patrick Quincy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tiskovou konferenci v Albertville, kde francouzská prokuratura informovala o vyšetřování lyžařské nehody Michaela Schumachera sledoval zpravodaj ČRo ve Francii Jan Šmíd

„Poté ztratil rovnováhu, spadl a hlavou narazil na skálu, která se nacházela zhruba o 3,5 metru dále. Zůstal pak v bezvědomí na zemi, nacházel se v té chvíli 9 metrů od značené sjezdovky,“ dodal.

Podle prokurátora ze záběrů bezpečnostní kamery není možné přesně určit rychlost jakou se pohyboval, ale pro vyšetřování to prý není důležité. "Je dobrým lyžařem a přestože nelze přesně určit rychlost, jakou se pohyboval, není to hlavní příčina nehody," uvedl.

Prokurátor ale zároveň zdůraznil, že příčinou nehody nebyly potíže s lyžemi, které byly téměř nové a v perfektním stavu.

Vyšetřovatelé budou nyní analyzovat záběry kamery umístěné na přilbě Schumachera obrázek po obrázku, ale nepředpokládá se, by se v případu objevily nové informace.

"Využijeme záběry z kamery pro rekonstrukci přesného itineráře jeho cesty i průběhu událostí, těžko odhadnout, zdali nám odhalí něco, co ještě nevíme, prohlásil prokurátor Patrick Quincy.

Michael Schumacher se na lyžích zranil 29. prosince, má za sebou dvě operace mozku, zůstává v umělém spánku v nemocnici v Grenoblu. Podle lékařů je stále v kritickém stavu, jeho zdravotní stav se mírně ale zlepšil. V umělém spánku by ale mohl být udržován ještě několik týdnů.

Pohled na sjezdovky a oblast s kameny, kde se na lyžích zranil Michael Schumacher | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Jan Šmíd, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme