Vyšetřovatelé vyslechli přítelkyni vraha z Las Vegas. 'Nikdy neudělal nic, co by mě mohlo varovat,' napsala

Americká policie vyslechla přítelkyni střelce z Las Vegas. Propustila ji ale na svobodu a nezatkla žádné jiné možné komplice. Podle vyšetřovatelů se pachatel na vraždění pečlivě připravoval, nejsou ale důkazy, že by mu někdo pomáhal nebo že by byl napojený na teroristy. Jeho motiv zůstává zatím záhadou. Na místo pondělního masakru, při kterém zemřelo 58 lidí, dorazil v noci i americký prezident Donald Trump.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Donald Trump s manželkou Melanií při setkání s policisty v Las Vegas | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Tam, kde zněla v neděli večer vytrvalá palba, ozývá se teď spoušť fotoaparátů. Místo atrap sochy Svobody nebo Eiffelovky je teď hlavní atrakcí Las Vegas hotel, odkud atentátník vraždil, a jeho stále rozstřílená okna ve 32. patře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž zpravodaje Jana Kaliby z Las Vegas

Z nemocnic bylo propuštěno 317 z celkem 498 zraněných, a ne 527, jak se uvádělo dříve. Podle policie je možné, že někteří ranění byli chybně započteni dvakrát

Dvě boční ulice podél stadionu, kde lidé umírali, jsou stále uzavřené a turisté musejí jinudy. Cestu jim ukazuje policista. Někteří z jeho kolegů měli ve středu slavnostnější program, setkali se s Donaldem Trumpem.

Kamery, transakce do zahraničí i fotky z místa činu. Jak pokračuje vyšetřování masakru ve Vegas?

Číst článek

Prezident ocenil příkladnou profesionalitu také před lékaři i sestrami v místní univerzitní nemocnici. Setkal se také s rodinami obětí a od reportérů znovu dostal otázku, jestli se zasadí o přísnější pravidla držení zbraní ve Spojených státech.

Odpovědi se vyhnul, podobně jako v Los Angeles právník vrahovy přítelkyně Matt Lombard, když se ho ptali, jak Stephen Paddock mohl před jeho klientkou ukrývat vlastnictví víc než 40 zbraní. Advokát jen přečetl psané vyjádření Marilou Danleyové plné lítosti a ujišťování, že nic netušila.

Prohlášení Marily Danleyové, které přečetl její právník Matt Lombard

Znala jsem Stephena Paddocka jako laskavého, starostlivého a klidného muže. Milovala jsem ho a doufala jsem v klidnou společnou budoucnost. Nikdy neřekl nebo neudělal nic, co mě mohlo varovat, že chystá něco tak strašného.

Asi před dvěma týdny mi Stephen řekl, že mi koupil levnou letenku za mou rodinou na Filipíny. Kdo by se rád nepodíval domů, byla jsem nadšená. Pak mi tam ale poslal sto tisíc dolarů, prý abych si koupila dům. V tu chvíli jsem se začala bát, že se se mnou rozchází. Nikdy mě nenapadlo, že plánuje násilí.

Dosud jsem neučinila žádné prohlášení, protože jsem spolupracovala s úřady a dobrovolně jsem se vrátila zpátky do Ameriky, protože jsem věděla, že se mnou F.B.I. a policejní oddělení v Las Vegas chtějí mluvit, a já jsem chtěla mluvit s nimi. Při vyšetřování plně spolupracuji. Udělám cokoli, co budu moct, abych zmírnila utrpení a nějakým způsobem pomohla. Respektujte, prosím, mé soukromí a soukromí mojí rodiny.

Jan Kaliba, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme