Vyšetřovatelé zjišťují, čí krev byla na kriketové pálce nalezené v Pistoriově domě

Případ jihoafrického sprintera Oscara Pistoria, obviněného z vraždy přítelkyně, se zamotává. Objevily se nové podrobnosti, které mluví proti slavnému hendikepovanému sportovci. U soudu Pistorius tvrdil, že ženu zastřelil nešťastnou náhodou, když ji mylně považoval za zloděje. Vyšetřovatelé v jeho domě ale našli také zkrvavenou kriketovou pálku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oscar Pistorius a Reeva Steenkampová na snímku z listopadu 2012

Oscar Pistorius a Reeva Steenkampová na snímku z listopadu 2012 | Zdroj: ČTK

Zatím se neví, zda krev patří atletovi nebo jeho přítelkyni, vše se ale osudné noci zřejmě seběhlo jinak, než Pistorius vypověděl.

Policie teď pracuje s několika vyšetřovacími verzemi. Podle jedné se spekuluje, že pálkou se Reeva Steenkampová mohla bránit poté, co ji sportovec postřelil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Jaromír Marek sleduje případ hendikepovaného sprintera Oscara Pistoria

Podle další verze mohl Pistorius použít pálku k tomu, aby se dostal do koupelny, kde se modelka schovala, a tam ji zastřelil. Jasno by do případu mohlo vnést zítřejší stání u soudu.

Pro jihoafrická média se jedná o hlavní téma, mrtvá Reeva Steenkampová byla navíc populární modelkou.

Deník Mail and Guardian přinesl například rozhovor s otcem Oscara Pistoriuse. Ten je prý skálopevně přesvědčen, že jeho syn jednal v afektu a skutečně se domníval, že střílí na zloděje.

Noviny City Press se ale o hendikepovaném sportovci zmiňují jako o muži posedlém zbraněmi. U postele měl pistoli, v okně samopal. Zbraň s sebou údajně nosil všude a se ženami nejednal v rukavičkách, popisuje Pistoria bývalý fotbalista Mark Batcheler.

Jaromír Marek, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme