Vysílání do zahraničí slaví 65 let vysílání

Právě před 65 lety - 31. srpna 1936 zahájilo své vysílání do zahraničí Radio Praha. Dnes je organizačně součástí Českého rozhlasu. V 6 jazycích včetně českého zprostředkovává informace o dění v naší zemi. Propaguje také její kulturní, turistické a další hodnoty. Jeho vysílání na krátkých vlnách pokrývá většinu území všech kontinetů. Je určeno zejména cizincům, kteří se z profesních či osobních důvodů zajímají o Českou republiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysílání Radia Praha v českém jazyce poslouchají podle jeho ředitele Miroslava Krupičky především krajané žijící v zahraničí. Posluchačská obec se ale rozšiřuje. "Nově v posledních letech si nás ladí i čeští občané, kteří pobývají z nějakého důvodu v zahraničí delší dobu. Jsou to třeba čeští námořníci, kteří se plaví na světových oceánech, jsou to často lidé, kteří jsou v zahraničí na studijních pobytech třeba v západní evropě. to předtím nebylo, to je takový nový fenomén. A pro tyhle nové posluchače se snažíme něco dělat a ty se snažíme přitahovat víc a víc."

Český rozhlas 7 - Radio Praha provozuje také vlastní internetovou doménu. Na adrese www.radio.cz je k dispozici vysílání ve všech jazycích ve zvukové i textové podobě.

Markéta Kaclová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme