Výsledky řeckých voleb přivítali němečtí politici

Za dobrou zprávu pro Evropu označila výsledky řeckých voleb kancléřka Angela Merkelová. V Berlíně bylo vítězství konzervativců přijato s velkou úlevou. Směrem k nové řecké vládě ale vyslali zástupci německé vlády rozporuplné signály. Nad dalším postupem vůči Řecku se rozhořela debata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: ČTK/AP

Ministr zahraničí Westerwelle se nechal slyšet, že spolková vláda je připravená jednat o určitých ústupcích v harmonogramu reformních kroků, který musí řecká vláda dodržet, aby dostala finanční injekci.

Kancléřka Merkelová naopak takový krok odmítá. Ústy svého mluvčího vzkázala, že není čas na žádné úlevy a že Řecko musí dodržet všechny dohodnuté závazky vůči evropským partnerům.

Také z německého ministerstva financí zaznělo, že Atény mohou počítat s vyplacením další podpory pouze v případě, že budou dodržovat všechny dohody.

Podle šéfa opozičních Zelených by se v případě, že řecká vláda prokáže reformní úsilí, mělo ještě znovu debatovat nad tím, zda neposkytnout Řecku ještě trochu více času.

Klára Stejskalová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme