Výsledky voleb na Floridě budou v sobotu

Oficiální výsledky prezidentských voleb na Floridě se očekávají v sobotu odpoledne. Vyplývá to z prohlášení floridské ministryně pro státní záležitosti Katherine Harrisové. Do hry ale stále ještě může vstoupit justice, což by znamenalo další odklad.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Harrisová informovala, že počítání korespondenčních volebních lístků má být ukončeno v sobotu dopoledne. Definitivní ruční přepočítávání hlasů, o něž v několika floridských okresech požádal koncem minulého týdne tým demokratického uchazeče o prezidentský úřad Alberta Gorea, musí podle dnešního rozhodnutí Harrisové skončitv úterý. Goreův tým už oznámil, že proti tomuto rozhodnutí vznese u soudu protest.

Americké prezidentské volby se konaly v úterý, zatím se ale nepodařilo prokazatelně zjistit, zda z nich vyšel vítězně Gore, či jeho republikánský protivník, texaský guvernér George Bush. Závisí to nyní jen na ověření výsledku hlasování na Floridě, kde jsou v sázce hlasy 25 volitelů. Při prověřování výsledků odhalily komise na Floridě řadu nesrovnalostí a proto demokraté zpochybnili vítězství, které deklaroval v tomto státě Bushův tábor. Neoficiální údaje zatím dávají Bushovi o pouhých 288 volebních hlasů víc.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme