Výsledky voleb na Floridě budou v sobotu

Oficiální výsledky prezidentských voleb na Floridě se očekávají v sobotu odpoledne. Vyplývá to z prohlášení floridské ministryně pro státní záležitosti Katherine Harrisové. Do hry ale stále ještě může vstoupit justice, což by znamenalo další odklad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Harrisová informovala, že počítání korespondenčních volebních lístků má být ukončeno v sobotu dopoledne. Definitivní ruční přepočítávání hlasů, o něž v několika floridských okresech požádal koncem minulého týdne tým demokratického uchazeče o prezidentský úřad Alberta Gorea, musí podle dnešního rozhodnutí Harrisové skončitv úterý. Goreův tým už oznámil, že proti tomuto rozhodnutí vznese u soudu protest.

Americké prezidentské volby se konaly v úterý, zatím se ale nepodařilo prokazatelně zjistit, zda z nich vyšel vítězně Gore, či jeho republikánský protivník, texaský guvernér George Bush. Závisí to nyní jen na ověření výsledku hlasování na Floridě, kde jsou v sázce hlasy 25 volitelů. Při prověřování výsledků odhalily komise na Floridě řadu nesrovnalostí a proto demokraté zpochybnili vítězství, které deklaroval v tomto státě Bushův tábor. Neoficiální údaje zatím dávají Bushovi o pouhých 288 volebních hlasů víc.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme