Vysoké Tatry jsou v polovině sezony bez turistů

Vysoké Tatry na Slovensku jsou téměř pusté. Turisté v polovině zimní sezony nepřijeli, hotely zejí prázdnotou a osamělí lyžaři mají sjezdovky jenom pro sebe. Na důvodech nezájmu o proslulá zimní střediska se podnikatelé neshodnou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lomnický štít

Lomnický štít | Foto: Jan Rosenauer

Zástupci velkých středisek nejčastěji hledají důvody ve finanční krizi. Ti menší zase dávají vinu euru, které výrazně posílilo proti zlotému, forintu nebo české koruně.

Majitelka penziónu Ludmila Košťálová přidává další důvod. "Skipas stál o vánočních svátcích 30 eur na den, teď je o pár eur levnější, ale myslím si, že je to hodně."

Nářky nad slabou sezonou ovšem nevysvětlují, proč se hory vyklidňují postupně už pár let. Slovenské noviny píší o vysokých cenách a slabých službách a vyzývají čtenáře, aby raději jezdili do Rakouska.

Přečtěte si také:
Ve Vysokých Tatrách nemá kdo pracovat, pomoci mají Ukrajinci

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme