Vysoké Tatry se staly osudné dalšímu Čechovi. Horolezec neměl kompletní výstroj

Český horolezec v pátek nepřežil pád ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Informovala o tom slovenská horská služba. V krátké době jde o druhého Čecha, který zemřel v nejvyšším pohoří Slovenska.

Tento článek je více než rok starý.

Vysoké Tatry Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké Tatry (ilustrační foto)

Vysoké Tatry (ilustrační foto) | Zdroj: Wikimedia Commons

Třiačtyřicetiletý horolezec, který neměl podle horské služby kompletní výstroj, padal asi 30 metrů pravděpodobně po uvolnění kamenů. Po pádu zůstal ležet v bezvědomí. K neštěstí došlo nad Ledovým plesem ve Zlomiskové dolině.

Do akce byl nasazen také záchranářský vrtulník, kterému se ale kvůli oblačnosti a chybějícím údajům o přesném místě neštěstí podařilo až na druhý pokus dopravit záchranáře do blízkosti horolezce. V té době byl muž mrtvý. Ze stěny byl následně vyproštěn i spolulezec českého horolezce.

Český turista podcenil počasí ve Vysokých Tatrách, stálo ho to život

Číst článek

V pátek horští záchranáři pomáhali ve Vysokých Tatrách také dalšímu českému turistovi, který neutrpěl zranění, ale ve vysokohorském terénu pod horou Široká veža nedokázal sám sestoupit na turistickou stezku.

V pondělí záchranáři našli v Tatrách tělo devětadvacetiletého českého turisty, který byl několik dnů nezvěstný. Vydal na túru krátce předtím, než se zhoršilo počasí a napadl sníh.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme