Vysoké Tatry si vybraly další českou oběť

Jeden z českých horolezců, které vyprostili slovenští záchranáři ve Vysokých Tatrách, zemřel. Po převozu do nemocnice podlehl extrémnímu vyčerpání a podchlazení. Jeho syna se podařilo zachránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Černý štít ve Vysokých Tatrách | Foto: kglovna.szm.sk

Ještě odpoledne se zdálo, že ani jeden z nich neutrpěl vážnější zranění. Bylo jen zřejmé, že byli podchlazení vzhledem k prudké změně tamního počasí. Pětapadesátiletý otec spolu s jeho čtyřiadvacetiletým synem v pátek uvízli v horách. Přišla od nich textová zpráva, že se dostali do komplikací.

Záchranáři okamžitě vyjeli dvojici hledat. Postup celodenní akce ztěžovala skutečnost, že v oblasti Černého štítu nejsou žádné turistické chodníky a terén je v této oblasti značně nedostupný. Přes silné sněžení nemohl zasáhnout ani vrtulník letecké záchranné služby.

Čeští turisté a horolezci jsou spolu s Poláky nejčastějšími zahraničními oběťmi slovenských hor. Loni zahynulo ve Vysokých Tatrách 11 lidí z Česka, letos 4 osoby.

Marián Vojtek, Silvie Burjanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme