Hasiči ve Vysokých Tatrách odklízejí škody po povodních. Pršet má dál

Ve Vysokých Tatrách sčítají škody napáchané velkou vodou. Podle hasičů řeky teď nestoupají, ale i v pátek má v oblasti pršet. Poté, co se tam rozlilo několik potoků, museli záchranáři evakuovat desítky lidí.

Vysoké Tatry Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozvodněný potok v Dolině Białego v polských Tatrách | Zdroj: Repro YouTube

Některé turistické chodníky zůstávají stále uzavřené, průchozí není ani Tatranská magistrála. Velmi nebezpečná je například oblast kolem Tatranského vodopádu, který nabral hodně na síle. Horská služba varuje návštěvníky, že všechny cesty jsou mimořádně mokré a vyzývá k opatrnosti.

Záplavy v Tatrách. Voda poškodila turistické stezky, záchranáři evakuovali chatovou oblast

Číst článek

Potoky také stále neklesly. Některé mosty se ve čtvrtek pod tíhou vody zřítily. Horská služba označuje uzavřené chodníky, je před nimi například viditelná páska.

V okrese Poprad dál trvá mimořádná situace, voda poškodila také některé cesty. Nejhorší situace byla v obci Stará Lesná. Tam muselo svá obydlí opustit okolo 300 lidí. Hladina tamního potoka už klesla, voda ale zaplavila třeba i některé hotely, a tak jejich návštěvníci zůstávají v provizorních prostorách.

V pátek má být déšť slabší. Některé silnice jsou uzavřené kvůli popadaným stromům. Odpoledne znovu zasedne krizový štáb, aby situaci vyhodnotil. Informace, že Vysoké Tatry v tuto chvíli nejsou nejvhodnějším místem pro návštěvu, se nemění.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme