Vysoký severokorejský politik potvrdil nástupnictví Kim čong-una

Nejmladší syn severokorejského vůdce Kim Čong-un nastoupí do čela KLDR po svém otci Kim Čong-ilovi. Oznámila to agentura AP s odvoláním na prohlášení místopředesedy stálého výboru Nejvyššího lidového shromáždění KLDR Jang Hjong-sopa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přes chatrné zdraví drží pevně moc v rukou. Kim Čong-il a jeho syn Kim Čong-un | Foto: ČTK

Interview s jedním z nejvýše postavených severokorejských politiků - Jang Hjong -sopem natočila televize AP k výročí 65 let založení Korejské strany práce. Jang v něm potvrzuje, že budoucím vůdcem země bude nejmladší Kim čong ilův syn - Kim čon un.

Zhruba třicetiletý Kim byl jen před několika týdny jmenován generálem a místopředsedou ústřední vojenské komise strany.

Mladý generál, jak ho vojáci titulují, pravděpodobně povede zemi jako třetí z dynastie Kimů. Kdy se ale skutečně ujme moci, záleží na tom, kdy ukončí vládu současný Milovaný vůdce - Kim Čong il. A to nemusí být brzy, přestože současný vůdce má podle pozorovatelů velmi chatrné zdraví.

Na počest vládnoucí strany i budoucího vůdce uspořádá Severní Korea vojenskou přehlídku. Podle jihokorejského Soulu by se měla konat tuto neděli.

Milan Kopp, Naděžda Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme