Vysoký věk ochránil řidiče před vězením

Soud v Los Angeles udělil pouze podmínku muži, který vjel autem do tržiště a zabil přitom 10 lidí. Soudce to prohlásil, že by si 89letý George Russell Weller zasloužil vysoký trest, ale že je pro vězení příliš nemocný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepříliš bezpečná část Cermak Road v černošské čtvrti Chicaga | Foto: Alexandr Pícha

Weller, kterému bylo v době tragické havárie 86 let, v autě zpanikařil. Sešlápl plynový pedál namísto brzdy a se svým velký Buickem vletěl vysokou rychlostí do davu lidí na farmářském trhu. Vedle 10 mrtvých zůstalo na místě také 70 zraněných lidí. Soudce vrchního soudu v Kalifornii Michael Johnson uznal výnos poroty o Wehlerově vině, ale prohlásil, že by ho vězení zabilo. Skoro 90letý muž totiž prodělal těžký infarkt.

V Americe ve srovnání s Evropou řídí mnohem více lidí v nejvyšším věku, protože jsou tam podmínky provozu až na výjimky bezpečnější. Nehody, kterých se staří lidé za volantem dopouštějí, jsou často kuriózní. Například ve státě Kentucky nedávno vjela do protisměru na dálnici žena ve věku 96 let. Nebyla si toho vědoma až do doby, než ji s velkým houkáním sirén a se světly zastavilo několik policejních vozů.

Americká policie a veřejnost jsou ke starším lidem za volantem většinou v nejvyšší možné míře ohleduplní.

Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme