Výstava EXPO 2015 v Miláně končí, Česko bodovalo hlavně svým pavilonem

EXPO 2015 dnes končí. Český pavilon na světové výstavě v Miláně získal bronzovou medaili. Za půl roku ho navštívilo přes dva miliony návštěvníků. Snad nejvíc zaujala Laboratoř ticha. Typický český les, kde návštěvníci s pomocí vyspělých technologií odkryli tajemství světa rostlin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Branami světové výstavy procházejí jedni z posledních návštěvníků (snímek z 29. 10. 2015) | Zdroj: Reuters

„Navštívili jsme Prahu před třemi lety, je krásná,“ pochvalovali si francouzští manželé v českém pavilonu svou cestu, na kterou rádi vzpomínají.

Luciano zas přijel do Milána z Brazílie. Český pavilon se mu líbil. Je prý jiný než ostatní. Hlavně ho zaujal biotop českého lesa, jeho zvuky. Cítil se blízko přírodě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na dojmy hostů českého pavilonu z celého světa se na EXPO 2015 v Miláně ptal reportér Jaroslav Skalický

Český pavilon pochválil i Bruno z Argentiny, který měl největší zážitek z Laboratoře ticha. Až příště pocestuje do Evropy, zajede prý i do Česka.

NA EXPO se představila i česká věda, jednotlivé kraje ukázaly své turistické možnosti a Česko předvedlo i svou gastronomii. Vedle zvěřiny, svíčkové a guláše překvapivě zaujal také utopenec.

Český pavilon na výstavě EXPO získal bronzovou medaili. Ocenění má v kategorii architektura do 2000 metrů čtverečních.

Český pavilon na EXPO získal bronzovou medaili za architekturu

Číst článek

Hitem české účasti na EXPO byla také vodní plocha před pavilonem, jakési brouzdaliště obklopené dřevěným molem s lehátky, kam si lidé přicházeli odpočinout a osvěžit se českým pivem.

Český pavilon na výstavě EXPO 2015 | Foto: Jaroslav Skalický

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme