Výstava o sudetoněmeckých antifašistech bude večer otevřena v Berlíně

Výstava s názvem 'Zapomenutí hrdinové' o sudetských Němcích, kteří bojovali proti nacismu, bude dnes večer zahájena v Berlíně. Expozici hostí až do 7. prosince centrála německé sociální demokracie. Předseda SPD Franz Müntefering a šéf českých sociálních demokratů Jiří Paroubek výstavu zahájí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrum Berlína

Centrum Berlína | Foto: Jiří Hošek

V roce 2005 učinila tehdejší česká vláda gesto dobré vůle, když vyjádřila hluboké uznání československým občanům německé národnosti, kteří bojovali proti nacismu. Antifašistům z řad sudetských Němců, kteří se po válce místo zaslouženého uznání dočkali perzekuce a nezřídka odsunu z Československa, se naše vláda omluvila.

Tento krok vyvolal v Německu před třemi lety velmi pozitivní reakce. V rámci celého projektu vznikla taky výstava Zapomenutí hrdinové, která bude k vidění v prestižním Domě Willyho Brandta, tedy spolkové centrále SPD.

Jiří Paroubek využije pobyt v Berlíně taky k setkání se současnými i minulými špičkami německé sociální demokracie Frankem-Walterem Steinmeierem a Gerhardem Schröderem.

Jiří Hošek, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme