Výstavba provizorní nemocnice na Srí Lance pokračuje

V plném proudu jsou práce na výstavbě české provizorní dětské nemocnice ve městě Galle na Srí Lance. Zařízení budují liberečtí zdravotníci. Původní nemocnici smetla koncem loňského roku vlna cunami. Podle šéfa mise Jaromíra Dolanského má začít fungovat zítra. Působit tam budou zdravotníci zřejmě šest měsíců, přestože se původně počítalo s dobou o polovinu kratší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

17 dobrovolníků odletělo na Srí Lanku | Foto: Michal Krumphanzl

Šéf výpravy Jaromír Dolanský Radiožurnálu řekl, které lékařské profese budou v oblasti nejvíce potřebné. "Předpokládáme, že bude potřeba pediatrie, především pak porodní oddělení. Neměli jsme ho v plánu, byl to pro nás velký oříšek. Jinak lékaři tu jsou, přežilo jich řada, ale problémy jsou s vybavením, materiál, ubytováním. Zranění můžeme očekávat stejná jako v Bámu, Turecku, běžná zranění, která ale tím, že jsou zanedbána, mohou způsobit velké problémy."

Lékaři se na Srí Lance budou střídat po měsíci. Další členové výpravy, tedy zdravotní sestry, technici či kuchaři, budou v jižní Asii sloužit delší turnusy.

Markéta Kaclová, Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme