Výstražná stávka možná ochromí provoz na německých letištích

Protesty v německé dopravě dál nabírají na obrátkách. Po stávkách na železnici a v městské dopravě zřejmě tento týden přeruší práci taky zaměstnanci německých letišť. V krajním případě by jejich protest mohl dokonce znamenat dočasné zastavení leteckého provozu nad Německem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kontrola zavazadel na letišti | Foto: Alexandr Pícha

Odborový svaz Ver.di plánuje výstražné stávky na všech německých letištích s výjimkou Drážďan, Lipska a Brém. Píše to deník Neue Presse vycházející v Hannoveru. Zatím není jasné, které profese by se do protestní akce zapojily.

Pokud by se stávkovat rozhodli taky příslušníci spolkové policie, nebyla by zajištěna bezpečnost a nikdo z cestujících by nesměl na palubu. Pokud by se k protestní akci navíc připojili i letištní hasiči a pozemní personál, hrozil by katastrofický scénář v podobě zastavení veškeré letecké dopravy nad územím Německa. Odboráři chtějí výstražnými stávkami vybojovat vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme