Vyzvedávání Kursku pokračuje

V Barentsově moři probíhají další přípravné práce na vyzvednutí jaderné ponorky Kursk z mořského dna. Velení ruského vojenského námořnictva ale připouští, že na palubě ponorky mohou být nevybuchlá torpéda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V nejbližších 24 hodinách připluje na místo katastrofy ponorky speciální plavidlo, které umožní zahájit odřezávání prvního oddílu Kursku. Tato část operace, při které bude od ponorky oddělena příď, má skončit do poloviny září a je podmínkou vylovení zbytku Kursku z mořského dna. Mezitím potapěči připravují další otvory do trupu plavidla. Vrchní velitel ruských vojenských námořních sil admirál Kurujedov nevylučuje, že právě přední poškozená část Kursku může skrývat nevybuchlá torpéda. "Připouštíme tuto možnost a právě podle této varianty se také chovají potapěči." Přitom vyjádřil přesvědčení, že zbytky torpéd nejsou v místech, kde bude příď ponorky Kursk odříznuta, a na sto procent tvrdí, že munice není v okolí plavidla. Kursk se ze stále nevyjasněných příčin potopil 12. srpna minulého roku.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme