Vztahy mezi Slovenskem a Chorvatskem poznamenal fotbal

Fotbalový zápas zkalil vztahy mezi Slovenskem a Chorvatskem. Po nedávném zásahu slovenské policie proti chorvatským fanouškům Hajduku Split v Žilině, se na některých internetových diskuzích v Chorvatsku objevily výhrůžky slovenským turistům. Tvrdý postup slovenských policistů ostře odsoudila i některá chorvatská média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská policie tvrdě zasáhla proti chorvatským fanouškům

Slovenská policie tvrdě zasáhla proti chorvatským fanouškům | Zdroj: ČTK

Podle slovenského deníku Pravda už Chorvati slovenským turistům zdemolovali jedno auto. Slovenské zastupitelské úřady ale tuto informaci nepotvrdily a nezaznamenaly ani jinou odvetu Chorvatů vůči Slovákům.

Slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák už ale kvůli výhrůžkám kontaktoval svého chorvatského kolegu Gordana Jandrokoviče. "Požádal ho, aby chorvatská strana podnikla vše pro zajištění bezproblémového pobytu slovenských občanů v zemi. Chorvatská strana pak vydala prohlášení, ve kterém ujišťuje slovenské turisty, že Chorvatsko je bezpečná země," řekl Radiožurnálu mluvčí slovenského ministerstva zahraničí Peter Stano.

Čtvrtečnímu zásahu slovenských policistů předcházely výtržnosti fanoušků Hajduku Split. Při vzájemné bitce byly zraněny desítky Chorvatů a také asi padesát policistů. Více než 200 Chorvatů Slováci vyhostili.

Chorvatsko patří už několik let k nejoblíbenější destinaci Slováků. Jadran každoročně navštíví desetitisíce slovenských turistů.

Přečtěte si také:
Chorvatští fotbaloví fanoušci se porvali se slovenskou policií

Igor Maňour, Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme