Vztahy s Českem jsou zvláštní případ, říká rakouský kancléř

Rakouský kancléř Wolfgang Schüssel považuje vztahy se sousedními zeměmi za výborné, ovšem s výjimkou České republiky. Schüssel to uvedl na tiskové konferenci, kde představil program Lidové strany před nadcházejícími předčasnými volbami. Vztah mezi Vídní a Prahou přitom označil za zvláštní případ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wolfgang Schüssel | Foto: úřad rakouské vlády

Jak uvádí vídeňská zpravodajka Radiožurnálu Marie Woodhamsová, spolkový kancléř podle tradice vyzdvihl Maďary a pochvalně se vyjádřil také o Slovensku. Řekl, že i s ostatními postkomunistickými státy má jeho země perfektní vztahy. Za výjimku označil poměr k České republice, který byl, jak Schüssel poznamenal, vždy osobitý. Podle něj platila v éře komunismu československá komunistická strana za nejtvrdší v celé střední Evropě.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Woodhamsová o vystoupení kancléře

Ministryně zahraničí Benita Ferrerová-Waldnerová informovala o tom, že chce v příštím volebním období prosadit, aby Rakousko rozšíření Evropské unie nejprve ratifikovalo a pak ho co nejlépe využilo pro svoji zemi.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme