Šéf Wagnerovy skupiny tvrdí, že jeho jednotky dobyly obec Berchivka u Bachmutu

Šéf ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny tvrdí, že jeho jednotky dobyly ukrajinskou obec Berchivka ležící několik kilometrů severozápadně od Bachmutu. Toto tvrzení se nepodařilo ověřit z nezávislých zdrojů. Ukrajinský generální štáb ve své ranní operační svodce uvádí, že ruské invazní síly podnikly několik neúspěšných útočných akcí ve směru na Bachmut, a zmiňuje v této souvislosti také oblast kolem Berchivky.

Sledovali jsme online Kyjev (Aktualizováno: 23:51 24. 2. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bachmut zatím odolává a jeho ukrajinští vojáci se vzpírají nekončícím ruským útokům a ostřelování

Město Bachmut, které získalo symbolický význam (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK / AP / Uncredited

„Berchovka (ukrajinsky Berchivka) je plně pod naší kontrolou. Jednotky Wagnerovy soukromé vojenské společnosti plně Berchovku kontrolují,“ uvedl v pátek na platformě telegram šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin.

„V bachmutském směru nepřítel provedl několik neúspěšných útočných akcí v oblastech obcí Berchivka, Bachmut, Zalizňanske, Ivanivske, Časiv Jar, Dylijivka a Vasylivka,“ uvádí ve svém ranním shrnutí bojů za uplynulý den ukrajinský generální štáb.

Berchivka se nachází několik kilometrů od východoukrajinského Bachmutu, o který ukrajinští obránci a ruské invazní síly svádějí těžké boje. Wagnerova skupina a ruská armáda se Bachmut snaží dobýt už půl roku, poznamenala agentura AFP.

MEDIAN: Tři ze čtyř Čechů rok od počátku války míní, že vpád Ruska na Ukrajinu je neobhajitelný

Číst článek

Ruské síly se několik posledních týdnů pokoušejí obklíčit toto město a podařilo se jim odříznout několik důležitých zásobovacích tras pro ukrajinské jednotky, podotkla AFP.

Bachmut má podle ní spornou strategickou důležitost, kvůli délce bojů a velkým ztrátám na obou stranách však podle ní získal velký symbolický význam.

„Ruská federace už rok pokračuje v plné ozbrojené agresi proti Ukrajině. V současné době zaměřuje své hlavní úsilí na vedení útočných operací ve směrech na Kupjansk, Lyman, Bachmut, Avdijivku a Šachtarske,“ poznamenalo velení ukrajinských ozbrojených sil. Za uplynulý den podle něj ukrajinští obránci odrazili v těchto místech asi 100 ruských útoků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme