Islámský stát a teď i wagnerovci? Británie je chce podle médií zařadit na seznam teroristů

Británie se chystá zařadit ruskou žoldnéřskou Wagnerovu skupinu na seznam teroristických organizací. Napsal o tom ve středu deník The Times, podle kterého by Londýn mohl k tomuto kroku sáhnout v řádu týdnů. Pokud by wagnerovci měli v Británii status teroristické organizace, bylo by trestné členství v této skupině, pobídky k její podpoře nebo nošení jejích znaků na veřejnosti.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Připojte se k týmu vítězů,“ vyzývá reklama v Moskvě, aby se lidé přidali k Wagnerově skupině

„Připojte se k týmu vítězů,“ vyzývá reklama v Moskvě, aby se lidé přidali k Wagnerově skupině | Foto: Evgenia Novozhenina | Zdroj: Reuters

Na britském seznamu teroristických organizací figuruje například hnutí Islámský stát nebo Al-Káida. Zařazení na tento seznam s sebou nese i finanční sankce například v podobě zákazu přelévání prostředků přes britské finanční instituce nebo zmražení kont.

Kreml dostatečně nechrání vlastní území. Ruští vojáci prchají z Bachmutu, tvrdí Prigožin

Číst článek

Neexistují ale žádné informace o tom, že by Wagnerova skupina nebo jednotlivci, kteří na ni mají vazby, od začátku války na Ukrajině v Británii jakkoli operovali, píše The Times.

Wagnerova (v ruském přepisu Vagnerova) skupina hraje významnou roli v ruských snahách dobýt území sousední Ukrajiny, její bojovníci se v posledních měsících intenzivně zapojili i do bitvy o Bachmut. Skupina založená Jevgenijem Prigožinem působí i v mnoha afrických zemích.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme