Podle úředníka Bílého domu jdou Wagnerovci u Bachmutu i po soli a sádrovci

Velitel ruských žoldnéřů z Wagnerovy skupiny (v ruském přepisu Vagnerovy), miliardář Jevgenij Prigožin, prahne po zisku soli a sádrovce z dolů v okolí ukrajinského Bachmutu. To mu podle zástupce Bílého domu citovaného agenturou Reuters dodává motivaci o město bojovat.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příslušníci ruské soukromé armády zvané Wagnerova skupina

Ze svých 50 tisíc žoldnéřů Wagnerova skupina ztratila 4100, dalších deset tisíc bylo zraněno, včetně asi tisíce zabitých mezi koncem listopadu a začátkem prosince v okolí Bachmutu | Zdroj: Profimedia

„Existují náznaky, že za Prigožinovou posedlostí Bachmutem jsou finanční motivace,“ uvedl nejmenovaný zástupce.

V Rusku našli pohřebiště vagnerovců. Podle médií jsou mezi nimi i odsouzení za vážné zločiny

Číst článek

Spojené státy ruské žoldnéře již dříve obvinily ze zneužívání přírodních zdrojů ve Středoafrické republice, Mali, Súdánu i jinde s účelem pomoci Moskvě financovat válku na Ukrajině. Moskva to odmítla a označila za „protiruskou zlost“.

Ze svých 50 tisíc žoldnéřů Wagnerova skupina ztratila 4100, dalších deset tisíc bylo zraněno, včetně asi tisíce zabitých mezi koncem listopadu a začátkem prosince v okolí Bachmutu, uvádí Reuters.

Spojené státy v prosinci upozornily, že Moskva na Wagnerovce spoléhá v konfliktu na Ukrajině stále více. Minulý měsíc podle Bílého domu skupina převzala dodávku zbraní ze Severní Koreje, kterými podpořila ruské jednotky na Ukrajině.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme