Šéf wagnerovců zakázal brát zajatce. ‚Zabijeme každého, kdo je na bojišti,‘ prohlásil Prigožin

Zakladatel a finančník Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin údajně nařídil svým žoldnéřům, aby v bojích na Ukrajině nebrali zajatce, ale všechny protivníky na místě zabíjeli. S odkazem na prohlášení na sociálních sítích o tom v pondělí informovala agentura Unian a server Ukrajinska pravda.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žoldnéř z Wagnerovy skupiny

Žoldnéř z Wagnerovy skupiny | Zdroj: Profimedia

Rozhodnutí je podle médií reakcí na nedávnou nahrávku dvou údajně ukrajinských vojáků, kteří spolu hovoří rusky o tom, že zajatého zraněného wagnerovce zastřelí. Prigožin nahrávku považuje za „důkaz o popravě vězně“. Kyjev autentičnost nahrávky nepotvrdil.

V září se snažil vyhnout mobilizaci. Dnes syn Putinova mluvčího tvrdí, že sloužil půl roku s wagnerovci

Číst článek

„Ještě neznáme jméno našeho muže, kterého zastřelili ukrajinští darebáci. Zabijeme každého, kdo je na bojišti. Neberte už ani jediného zajatce,“ řekl v komentáři na telegramu Prigožin.

Zajatce si Ukrajina s Ruskem, které na ni loni v únoru zaútočilo, vyměňuje pravidelně. Na začátku dubna si obě strany vyměnily přes 200 válečných zajatců, obdobně početná výměna proběhla i v březnu.

Ruský oligarcha Jevgenij Prigožin | Zdroj: Profimedia

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme