Wales musí porážet další ovce

Po porážce čtyř tisíc ovcí v oblasti Brecon Beacons ve Walesu o minulém víkendu, nyní hrozí povinná porážka dalších dvou tisíc ovcí. Jak informuje náš spolupracovník ve Velké Británii Milan Kocourek, důvodem je opětovný výskyt slintavky a kulhavky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí zemského shromáždění Walesu řekl, že povinná porážka dalších ovcí je nejhorší možný scénář, avšak výsledky nejnovějších zkoušek potvrzují rozšíření slintavky a kulhavky do letovisek národního parku v mnohém širším měřítku, než se odborníci doposud domnívali. Jedním z hlavních zdrojů obav nad pokračující infekcí, která začala v únoru, je otázka, jak se infekce rozšířila do dříve nezasažených oblastí. Mluvčí svazu farmářů ve Walesu řekl, že vinu možná nesou podvodníci, kteří farmářům nabízejí nakažené ovce, aby se kvalifikovali na výplatu odškodného. Jedna farmářka uvedla, že dostala takovou nabídku. Vládní činitelé záležitost vyšetřují.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme