Walesa bude bojovat za vrácení jména Solidarita

Legendární vůdce polské Solidarity Lech Walesa vyzval současné vedení odborového svazu, aby se vzdalo názvu Solidarita. Důvodem je skutečnost, že Walesa chce pod tímto jménem registrovat nové hnutí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lech Walesa

Lech Walesa | Zdroj: ČTK

Lech Walesa navrhuje, aby se odboráři přejmenovali třeba na Solidnost, protože ze solidarity nesložili zkoušky. Pokud mu název nevrátí, je připraven se o něj soudit. Ochrannou známku "Solidarita" chce Walesa použít k vytvoření širokého společenského hnutí, které by sdružovalo elity bývalé antikomunistické opozice a osobnosti, které se do úzkých stranických škatulek nevešly, jako je například Adam Michnik.

Nové hnutí by podle Walesy mohlo vzniknout do jednoho až dvou měsíců. Bývalý polský prezident a nositel Nobelovy ceny za mír potvrdil, že z odborového hnutí Solidarita vystupuje - ode dneška přestává platit členské příspěvky.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme