Washington a Londýn odmítají obvinění z příprav převratu v Bělorusku

Velká Británie a Spojené státy odmítly obvinění Ruska, že se jejich špióni snaží skrze západní humanitární organizace podkopat ruský vliv v zemích bývalého Sovětského svazu. Americké ministerstvo zahraničních věcí popírá tvrzení šéfa ruské tajné služby o přípravách na převrat v Bělorusku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pentagon

Pentagon | Foto: maxho.com

Šéf ruské tajné služby Nikolaj Patrušev tvrdí, že západní země připravují plány na zinscenování "sametové revoluce". Obvinil západní tajné služby, že prostřednictvím nevládních organizací, zejména Peace Corps, ovlivňují situaci v postsovětském regionu.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Richard Boucher taková obvinění odmítl, označil je za zcela nepravdivá a směšná. Spojené státy ale na podporu demokracie a svobody vyčlenily letos více než 10 milionů dolarů, které jsou využívány na transparentní, nestranické programy zaměřené na média, monitorování a přípravu voleb a občanské organizace.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme