Washington dá další peníze na boj proti AIDS

Americký prezident George Bush přislíbil částku půl miliardy dolarů na boj proti onemocnění AIDS. Podle OSN je ale zapotřebí na efektivní boj proti smrtonosné epidemie až 10 miliard dolarů ročně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Zdroj: ČTK

Jak u Washingtonu se hlásí tamní zpravodajka Českého rozhlasu Olga Krupauerová, pět set miliónů dolarů půjde podle prezidenta především na programy, které mají za cíl zabránit přenosu viru HIV z nakažených těhotných žen na jejich děti. Finance rozdělené na údobí tří let mají pomoci zejména v Karibiku a Africe, kde denně na AIDS umírá na 5 000 lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O. Krupauerová: Dotace proti AIDS

Podle statistik OSN žije v rozvojových zemích až 95 procent z celkového počtu zhruba 40 miliónů lidí nakažených virem HIV, či trpících nemocí AIDS.

Drtivá většina případů pochází ze subsaharské Afriky. V tamních zemích je virem HIV nakažena až třetina dospělých lidí. "Ztracené lidské životy, které se skrývají za těmito čísly, nutí k akci každého na naší planetě," uvedl Bush.

Milan Kopp, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme