Pod washingtonskou univerzitou se našla munice. Za první světové války testovali v areálu chemické zbraně

V centru americké metropole Washingtonu našli stavaři při výkopových pracích dělostřeleckou munici z první světové války. Ta území Spojených států nezasáhla, na místě stavby nového objektu v areálu jedné z washingtonských univerzit ale do roku 1919 stávalo zařízení pro testování chemických zbraní a také jejich sklad.

Od stálého zpravodaje Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední "protipožární cvičení", jak Fondová své demonstrace nazvala, před Kapitolem

19 granátů ráže 75 milimetrů vykopal bagr při přípravě terénu pro stavbu v kampusu American University na severozápadě kolumbijského distriktu, kde Washington leží | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

19 granátů ráže 75 milimetrů vykopal bagr při přípravě terénu pro stavbu v kampusu American University na severozápadě kolumbijského distriktu, kde Washington leží.

Americká rodina snědla medvěda, nakazila se parazitem. Úřady varují před riziky zvěřiny

Číst článek

Dva z granátů stále obsahují zatím neznámou látku. Na místě proto zasahovali hasiči a také protichemická jednotka.

Náboje byly bezpečně zabaleny a odvezeny k expertize na nejbližší vojenskou základnu. Tam je bez jejich otevření prozkoumají rentgenem a spektroskopem, aby zjistili, jakou bojovou látku obsahují.

Lokalitu nedaleko univerzitního kampusu před několika lety překřtila místní média na „matku všech skládek toxického odpadu“.

Během 10 let se tam našlo přes 500 kusů chemické munice a 50 skleněných nádob s chemikáliemi. Bylo třeba odvézt také sedm a půl tisíce tun kontaminované zeminy.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme