Washington hostí zasedání MMF a Světové banky

Do Washingtonu se sjíždějí světoví politici a bankéři na víkendové jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Zájmy České republiky bude hájit ministr financí Bohuslav Sobotka a viceguvernér České národní banky Luděk Niedermayer. Zasedání světových finančních institucí provázejí zvýšená bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Washington je sídlem obou institucí, ke kterým policie během víkendu nikoho nepovolaného nepustí. Tak jako před rokem bude posílena také bezpečnost Bílého domu, který je nedaleko od míst, kde budou ministři a zástupci centrálních bank jednat.

Bohuslav Sobotka využije jarního zasedání ke dvoustranným schůzkám s experty Světové banky, kteří by měli mimo jiné pomoci s optimalizací financování našeho zdravotnictví a vyjádřit se k návrhu zákona o úpadku.

Ředitel Mezinárodního měnového fondu pro Evropu Michael Deppler na adresu deseti vstupujících zemí do Evropské unie řekl, že než začnou myslet na přistoupení k euru musí splnit nezbytná fiskální kritéria.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme