Střelecké útoky v USA vyvolaly protesty. Stovky lidí ve Washingtonu demonstrovaly kvůli kontrole zbraní

Několik stovek dobrovolníků angažovaných v organizacích usilujících o přísnější kontrolu vlastnictví zbraní přišlo demonstrovat před Bílý dům a budovu Kapitolu ve Washingtonu poté, co dva střelci v Texasu a v Ohiu v noci na neděli středoevropského letního času zabili bezmála 30 lidí. Informovala o tom agentura AP.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakladatelka sdružení Matky požadují činy (Moms Demand Action) Shannon Wattsová v rozhovoru s AP uvedla, že dobrovolníci z její organizace a ze studentského sdružení Students Demand Action vyšli do ulic, aby dali najevo nesouhlas s federálními zákonodárci.

Střelec, který v Daytonu v Ohiu zabil devět lidí a 27 zranil, měl u sebe víc zásobníků. Je po smrti

Číst článek

Členové obou sdružení na sobě měli podle tradice červená trička a požadovali, aby Senát schválil návrh zákona o přísnějších prověrkách lidí, kteří si chtějí koupit zbraň. Návrh dříve v letošním roce schválila Sněmovna reprezentantů.

Amber Gustafsonová ze sdružení matek uvedla, že byla ve Washingtonu s ostatními kolegy ze sdružení na celostátním setkání skupin žádajících přísnější kontrolu vlastnictví zbraní, když se dozvěděla o střelbě v El Pasu. Spontánně se proto s ostatními rozhodla protestovat před Bílým domem.

Gustafsonová upozornila, že její sdružení pracuje se skupinami na všech úrovních vlády, ale domnívá se, že je zapotřebí problematiku kolem zbraní řešit na federální úrovni.

V noci na neděli středoevropského času ve Spojených státech na dvou místech odehrála střelba na veřejnosti s vysokým počtem obětí. Při té první útočník v obchodním domě v texaském El Pasu zastřelil 20 lidí a více než dvě desítky dalších zranil. Policie střelce zadržela.

O několik hodin později byla hlášena střelba z města Dayton v Ohiu. O život tam přišlo deset lidí včetně útočníka a nejméně 16 osob bylo zraněno.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme