Washington kritizuje diskriminaci Romů a korupci v Česku

Výroční zpráva amerického ministerstva zahraničí o lidských právech kritizuje diskriminaci Romů v České republice. Dokument zveřejňuje Washington každý rok touto dobou. Letos zmiňuje jako problém mimo jiné také míru korupce v Česku, násilí na ženách a přeplněné věznice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romové (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Diskriminace Romů je v Česku podle amerického ministerstva zahraničí problém už řadu let. Jeho zprávy ji v posledních letech zmiňují soustavně a úsilí české vlády v této oblasti označují za nedostatečné.

Dalšími problémy České republiky jsou korupce ve veřejném životě, obchodování s nelegálními imigranty, přeplněné věznice, pomalá justice, násilí na ženách, zneužívání dětí a antisemitismus.

Za diskriminaci Romů kritizuje Českou republiku i Amnesty International ve své pravidelné výroční zprávě. Podle výzkumu Evropské unie a OSN patří diskriminace českých Romů k nejvyšší z 11 unijních zemí, kde jsou velké romské komunity. Zpráva ale zároveň odhalila, že právě v České republice se Romům v rámci EU žije nejlépe.

Vít Pohanka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme