Washington kritizuje porušování náboženských práv

Spojené státy poukázaly na to, že asijské komunistické státy: Čína, Severní Korea a Vietnam společně s vojenskou juntou ovládanou Barmou vážně porušují náboženská práva. Vyplývá to ze zprávy amerického ministerstva zahraničí, která hodnotí situaci v oblasti svobody vyznání ve 197 zemích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tibetští mniši

Tibetští mniši | Foto: Miroslav Konvalina, Markéta Konvalinová

Česku se dostalo převážně pozitivního hodnocení, ale zaznamenává ojedinělé případy poškozování hrobů. Zpráva amerických diplomatů konstatuje, že velmi homogenní česká společnost ctí dominantní křesťanskou tradici.

Jako důsledek 40leté vlády komunistů, ale uvádí, že se většina občanů České republiky neidentifikuje s žádným organizovaným náboženstvím. Američané vycházejí z údajů z loňského roku o tom, že je u nás 49 procent ateistů, a konstatují, že oživený zájem o náboženství po roce 1989 v Česku zase upadl.

V neděli do kostela podle Washingtonu u nás chodí jen asi pět procent katolíků. Američané upozorňují, že je u nás malé, ale dobře organizované extrémní pravicové hnutí s antisemitskými názory.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme