Washington naléhá na zrušení jaderného programu Pchjongjangu

Spojené Státy nebudou se Severní Koreou jednat, dokud Pchjongjang nepřistoupí na zrušení svého jaderného programu a nesplní další požadavky. Ve Washingtonu to prohlásil americký vyjednavač James Kelly. Američané dále požadují, aby komunistická země chránila lidská práva, odzbrojila a nevyvážela zbraně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

elektrárna v Jongbjonu | Foto: ISIS

Spojené Státy žádají po nejtotalitnějším režimu planety hodně věcí najednou. K jadernému odzbrojení přidávají požadavek na výraznou redukci konvenčních sil, ukončení exportu válečných raket a pochopení amerických obav z mezinárodního terorismu.

James Kelly řekl, že teprve potom učiní Spojené Státy kroky ke zlepšení života severokorejských obyvatel. Jak washingtonský vyjednavač řekl v Kongresu je malá naděje, že Severní Korea americké odzbrojovací požadavky splní.

Američané odmítají se Severokorejci vyjednávat sami chtějí, aby se do věci také zapojily hlavní asijští hráči. Pentagon počítá s provokacemi, ale ne s tím, že by v nejbližší době Severokorejci napadli jih poloostrova

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme