Washington navýší pomoc zemím postiženým tsunami

Více než šest týdnů po ničivém řádění tsunami v oblasti Indického oceánu přichází prezident George Bush s požadavkem navýšení americké pomoci na 950 miliónů dolarů. Adresátem finanční pomoci mají být státy nejvíce postižené přírodní katastrofou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v postižených oblastech stále odklízejí trosky svých domů. | Foto: Petr Sirotek

Spojené státy podle oznámení Bílého domu navyšují částku o 600 miliónů dolarů. Původní příslib se po počátečním zaváhání prezidenta Bushe vyšplhal pár dní po katastrofě na 350 miliónů. Peníze mají být vyčleněny na obnovu infrastruktury, pomoc při návratu evakuovaných obyvatel do jejich domovů a vytvoření systému včasného varování.

Washigton připomíná, že díky vojenské a humanitární pomoci se podařilo zabránit dalším ztrátám na životech a ulevit nejvíce postiženým. George Bush zároveň ocenil snahy bývalých prezidentů Bushe a Clintona získávat prostředky ze soukromých zdrojů a poděkoval občanům, kteří darovali peníze.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme