Washington postrádá v postižené oblasti přes dva tisíce Američanů

Američané stále v jihovýchodní Asii postižené zemětřesením a ničivými vlnami tsunami postrádají více než 2,5 tisíce lidí. Ministerstvo zahraničí se brání názorům, že v porovnání například se Švédskem pracuje příliš pomalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

turisté vystupují z armádního speciálu

turisté vystupují z armádního speciálu | Foto: Michal Kamaryt

Nespokojenost s prací svých konzulárních úřadníků dal ale najevo také ministr zahraničí Colin Powell a výsledky se dostavily prakticky ihned.

Spojené státy nijak neregistrují 16 miliónů Američanů, kteří se ročně vydávají do zámoří. Proto není divu, že krátce po tragédii bylo 24 tisíc Američanů nezvěstných, ale v posledních dnech a hodinách se tato čísla dramaticky snížila.

Úřady předpokládají, že většina nezvěstných se objeví doma v pořádku. Přesto je americké ministerstvo zahraničí bombardováno telefonáty příbuzných a přátel lidí, kteří o sobě doposud nedali vědět.

Počet amerických obětí se zvýšil na 36, zejména v Thajsku a na Srí Lance. Spojené státy radí turistům, aby se před každou cestou za oceán registrovali na americkém ministerstvu zahraničí.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme