Washington prodloužil sankce proti Íránu

Americký prezident Barack Obama prodloužil platnost sankcí proti Íránu. Oznámil to Bílý dům. Spojené státy se snaží takovými opatřeními hospodářsky trestat islámskou republiku od revoluce z roku 1979. Islámští radikálové tehdy obsadili americkou ambasádu v Teheránu, kde více než rok zadržovaly pět desítek rukojmí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajka Íránu

Vlajka Íránu | Foto: Iranian Research Organization for Sci and Technology

"Naše vztahy s Íránem stále nejsou normální," napsal prezident Obama ve zdůvodnění Kongresu. Sankce znamenají mimo jiné zmrazení íránských prostředků ve Spojených státech. Navíc prezident o nich musí každý rok znovu rozhodovat.

Nezávisle na rozhodnutí Bílého domu zakročily americké úřady proti nevládní muslimské charitě Alavi Foundation. Chtějí zabavit čtyři mešity a mrakodrap v New Yorku. Jsou totiž přesvědčené, že prostřednictvím nadace získává peníze Íránská vláda. Pokud soud úřadům vyhoví, přijde nadace podle odhadů o majetek v hodnotě půl miliardy dolarů.

Vít Pohanka, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme