Washington si cení prvního zasedání nového iráckého parlamentu

Nový irácký parlament se v Bagdádu sešel ke svému prvnímu zasedání. Dvě stě sedmdesát pět poslanců složilo přísahu a řečníci popisovali tuto událost za historický den pro iráckou demokracii. Ve Washingtonu prezident Bush na tiskové konferenci v Bílém domě označil první zasedání iráckého parlamentu za zářný moment.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům na jaře | Foto: Miroslav Konvalina

V reakci na ztenčující se koaliční řady v Iráku prezident Bush řekl, že americké a koaliční síly se z Iráku nestáhnou do té doby, dokud se Irák nebude schopen sám bránit.

George Bush řekl, že mluvil s italským premiérem Berlusconim a ten ho ujistil, že nemění svou politiku a že každé stahování bude konzultovat se spojenci v závislosti na schopnosti Iráčanů převzít odpovědost za svou obranu.

Prezident Bush zároveň doporučil Íránu, aby přijal demokracii za svou. Šéf Bílého domu doufá, že pozitivní příklady, který poskytnou Afghánistán, Irák, úplné stažení Syřanů z Libanonu a vznik palestinského státu, budou příkladem pro ostatní země.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme