Washington vítá kancléřství Merkelové

Ve Spojených státech uvítali, že se novou německou kancléřkou stane předsedkyně německých křesťanských demokratů Angela Merkelová. Pro Američany je inspirující, že se stane první ženou, která povede německou vládu, protože Spojené státy řídily doposud jen muži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

Americký tisk připomíná, že americko-německé vztahy výrazně ochladly kvůli válce v Iráku. Deník Washington Post si všímá toho, že jeden z nejčastějších návštěvníků americké metropole, ministr zahraničí Joschka Fisher bude vyměněn a že zelení nejsou součástí nové koalice.

Nahradí ho sociální demokrat, což pro Američany znamená, že Schröderova strana bude hrát i nadále důležitou roli ve vztazích se Spojenými státy.

Média si všímají viditelné snahy obou zemí zlepšit americko-německé vztahy. Angele Merkelové, která mluví na rozdíl od Schrödera dobře anglicky a transatlantické vztahy jí leží na srdci, se v Bílém domě dostane pravděpodobně vřelejšího přijetí.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme