Washingtonská policie prý zakročila příliš tvrdě

Washingtonská policie čelí čerstvým obviněním, že v září porušila ústavní práva demonstrantů. Mělo k tomu dojít při zasedání Světové banky a Mezinárodního měnového fondu. K metodám, používaným při pouličních demonstracích, se ale policie vyjadřovat nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

účastníci demonstrace | Foto: Jan Rosenauer

Protestující a další, kteří byli v září ve Washingtonu zadrženi při masových antiglobalizačních demonstracích podali žalobu na policii. Obviňují pořádkové síly, že je zatkli bezdůvodně a zneužili při tom své pravomoci. Podle žalující strany byli stovky protestujících dvě hodiny v parku oblíčeni a pak bez příčiny nahnáni do autobusů a více než dvanáct hodin drženi v nepřiměřených podmínkách se zavázanýma rukama. Mezi zadrženými byli i ti, kteří se protestu aktivně neúčastnili.

Český rozhlas se opakovaně zajímal o metody washingtonské policie při masových demonstracích, ale nedostal požadované odpovědi. Velitel Charles Remsey pro americké rádio řekl, že policie zajišťovala ochranu zdraví, majetku a evakuačních cest, žalobu však komentovat nechtěl.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme