Washingtonská policie prý zakročila příliš tvrdě

Washingtonská policie čelí čerstvým obviněním, že v září porušila ústavní práva demonstrantů. Mělo k tomu dojít při zasedání Světové banky a Mezinárodního měnového fondu. K metodám, používaným při pouličních demonstracích, se ale policie vyjadřovat nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

účastníci demonstrace | Foto: Jan Rosenauer

Protestující a další, kteří byli v září ve Washingtonu zadrženi při masových antiglobalizačních demonstracích podali žalobu na policii. Obviňují pořádkové síly, že je zatkli bezdůvodně a zneužili při tom své pravomoci. Podle žalující strany byli stovky protestujících dvě hodiny v parku oblíčeni a pak bez příčiny nahnáni do autobusů a více než dvanáct hodin drženi v nepřiměřených podmínkách se zavázanýma rukama. Mezi zadrženými byli i ti, kteří se protestu aktivně neúčastnili.

Český rozhlas se opakovaně zajímal o metody washingtonské policie při masových demonstracích, ale nedostal požadované odpovědi. Velitel Charles Remsey pro americké rádio řekl, že policie zajišťovala ochranu zdraví, majetku a evakuačních cest, žalobu však komentovat nechtěl.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme