Washingtonská policie zlikvidovala u Kongresu tlakový hrnec

Neobvyklý zásah má za sebou policie ve Washingtonu. Nedaleko budovy Kongresu se v opuštěném autě našel tlakový hrnec. Policie kvůli němu pořádala manévry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U sídla amerického Kongresu se střílelo. Policie okolí budovy dočasně uzavřela | Zdroj: Reuters

Kromě podezřelého tlakového hrnce se kolem auta šířil navíc i zápach benzínu. Policejním pochůzkářům se zdálo auto podezřelé, a tak uzavřeli okolní ulice, zavolali specialisty, a jednali podle logiky, že když neví, co je uvnitř nádoby, musí počítat s tím, že je v ní něco nebezpečného.

Policie pak hrnec i další předměty z auta bezpečně zneškodnila řízenou explozí. Návštěvníci nedalekého koncertu dostali chvíli před výbuchem varování, aby se nelekli. Později potvrdili, že slyšeli hlasitou ránu. Policisté potom auto důkladně prohledali a nenašli nic nebezpečného.

Obezřetnost je pochopitelná i kvůli tomu, že USA už mají s podobným typem výbušnin svoje velmi čerstvé zkušenosti.

V roce 2013 spáchali pumový atentát na maraton v Bostonu bratři Carnajevové. Použili právě tlakové hrnce naplněné kovovými součástkami. Zemřeli při tom tři lidé, víc než 260 se zranilo. Mladší z bratrů Džochar dostal nedávno u soudu v Bostonu trest smrti.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme