Washingtonské pandy zatím mít mláďata nebudou

Děti i dospělí ve Washingtonu jsou smutní. Roztomilý párek mladých pand, který spolu na začátku jara slibně flirtoval, nebude mít zatím potomky. Novináři se obávají, zda mimořádně populární pandy zapůjčené z Číny neodradila od sexu neustálá přítomnost stovek návštěvníků washingtonské ZOO, ale odborníci veřejnost uklidňují, že tím to nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

panda | Foto: Friends of the National ZOO

I když k jistému laškování mezi oběma pandami ve výběhu za bambusem během posledních dní přeci jen došlo, ošetřovatelé, kteří sledují život medvídků 21 kamerami, po analýze záběrů tvrdí, že z toho letos mládě nebude.

K zabřeznutí pand může dojít jen během asi tří dnů v roce a zdá se, že šestiletý nápadník Tian Tian klíčové dny více méně prospal a asi ani správně nepochopil vyzývavé chování své o rok mladší partnerky Mei Xiang, která své snažení nakonec vzdala.

Odborníci říkají, že dají samci za rok ještě jednu šanci než přistoupí k umělému oplodnění. Loni v létě se narodilo mládě pandy v San Diegu.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme