Washingtonské přípravy vzpomínkových akcí k vítězství

V americké metropoli Washingtonu se rozbíhají mimořádná bezpečnostní opatření spojená s několikadenními vzpomínkovými akcemi na vítězství ve 2. světové válce. Bezpečnostní služby nechtějí podcenit situaci, při které se sejde asi 200 tisíc veteránů a členů jejich rodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

památník | Foto: Miroslav Konvalina

Zatímco část amerických veteránů už pomalu balí kufry na oslavy 60. výročí spojeneckého vylodění v Normandii, většina pamětníků války s rodinami míří do Washingtonu, kde má být odhalen Národní památník hrdinům poslední světové války.

První tisíce amerických veteránů, se od dnešního dne zapojují do bohatého čtyřdenního programu, který vyvrcholí o víkendu slavnostním posvěcením prvního Národního památníku americkým hrdinům 2. světové války na území Spojených států.

I když nemají bezpečnostní služby informace o tom, že na setkání asi 200 tisíc veteránů a jejich rodin zaútočí teroristé, v centru města, kde oslavy začaly, probíhá masivní bezpečnostní operace.

Postupně se uzavře střed města pro automobilovou dopravu a davy veteránů tam bude hlídat 600 policistů. Na veterány, kterým je většinou kolem 80 let čeká také armáda zdravotníků.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme