Weinstein se dohodl na odškodnění s oběťmi svých sexuálních útoků. Zaplatí jim 25 milionů dolarů

Americký filmový producent Harvey Weinstein, který se zodpovídá z obvinění ze sexuálních útoků a znásilnění, dosáhl dohody o odškodnění většiny svých údajných obětí. Podle středeční zprávy listu The New York Times se Weinstein zavázal vyplatit odškodné ve výši 25 milionů dolarů (v přepočtu 570 milionů korun). Velká část žalob by tak podle newyorského listu měla být stažena.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filmový producent Harvey Weinstein

Filmový producent Harvey Weinstein | Zdroj: Reuters

Přes 30 hereček a bývalých zaměstnankyň Weinsteinových podniků, které producenta zažalovaly pro sexuální útoky a zvrhlé chování, s dohodou podle právníků souhlasí.

Herečka, která stála u zrodu #MeToo, podala žalobu na producenta Weinsteina kvůli snaze ji umlčet

Číst článek

Peníze vyplatí pojišťovny, které mají smlouvu s Weinsteinovými firmami, sám obviněný ze svého nezaplatí nic. Nebude ani nucen přiznat jakékoli pochybení. Dohodu musí ještě potvrdit soud.

Podmínky dohody nejsou jasné, napsal list The New York Times. Je jen známo, že 18 obětí si rozdělí 6,2 milionu dolarů, přičemž žádná z nich nedostane víc než půl milionu.

Jednou z poškozených je herečka Katherine Kendallová, která urovnání komentovala roztrpčeně: „Nelíbí se mi to, ale nevím, co bych jiného mohla dělat.“

Weinsteina ze sexuálního násilí a zvrhlého chování obvinilo celkem přes 80 žen včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové. Producent všechna obvinění odmítá a tvrdí, že nejednal proti vůli žen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme